Už dost výmluv, už dost propagací skvělých akcí na 1 - 6 měsíců mobilního internetu zdarma, už dost řečí, že další tarify přijdou. Operátoři, je čas činů. Uživatel, který zaplatí 100 - 150 Kč měsíčně za neomezený mobilní internet, může stejně tak utratit 10 000 Kč. Nepřijde nikomu divné, že operátor může mít z mobilních dat profitabilitu v případě 100 - 150 Kč / měsíc, ale i 10 000 Kč? Mně ano.

Píší mi denně lidé, že prodatovali na námi provozovaných mobilních portálech tisíce a desítky tisíc Kč. Žádají nás coby poskytovatele, abychom s tím něco dělali. Pomáháme jim s reklamacemi, reklamace jim jsou téměř ve všech případech exkluzívně povoleny. Není na tom něco zvláštního? Přece operátorský ceník je operátorský ceník. Znamená to, že operátor na svém vlastním reklamačním oddělení přiznává svojí vlastní chybu?

Psal jsem mobilním operátorům opakovaně s dotazy, píši do médií, aby častěji zmiňovali téma nastavení datových tarifů. Média nemají vůli podpořit tento boj, operátoři jsou docela velcí inzerenti. Nicméně tento boj není o inzerentních penězích, nejde o to, že někoho pomlouváme. Tady jde o krutou realitu, aby si mobilní operátoři uvědomili, co odrazuje lidi od používání mobilního internetu, a taky s tím něco dělali.

Plánuje někdo optimalizovat datové tarify? Necháme se jen tak v pohodě dojit o tisíce korun? Necháme nevinné lidi, kteří opravdu chtějí mobilní internet, se spálit? Takoví nám napíšou, že už nikdy nebudou používat mobilní internet - a budou se hodně vyvarovávat, bude je muset přemlouvat spousta kamarádů, kteří již používají mobilní služby, ale oni se stále budou bát. Tak složité bude získat zpět uživatele. Nejen, že je bude komplikované přemluvit, ale tito lidé vytváří neviditelnou barikádu proti mobilnímu internetu jen tím, že občas někde zmíní kamarádům, že použili mobilní internet a zaplatili pár tisíc Kč. To bohatě stačí na to, aby to zatím lidi skvěle odradilo od mobilního internetu.

Psal jsem tiskovému oddělení jednoho operátora a zeptal jsem se, jestli plánují data capping - tedy, aby mobilní uživatel zaplatil maximálně určenou částku za data. Bylo mi řečeno, že zatím neplánují, že mají přece skvělé tarify. Tak jsem se tedy ptal, co má dělat ten chudák zákazník, který je pořád na kilobajtech, který to ani neví. Operátor (jeho tiskové oddělení!) odepsalo, že mu přejí dobrý vítr do plachet.

Nabízí se jediné pojmenování této situace - operátoři dojí uživatele, dokud to ještě jde. Dokud jim to ještě prochází, dokud jim to my, uživatelé, dovolíme. Dokud jim to média dovolí - a oni to dovolí.

Prosím mobilní operátory, na kolenou, aby se zamysleli a neokrádali vlastní uživatele. Je to krátkozraké, nikam to nevede a trhu to nepomůže. Pár desítek miliónů Kč navíc nestojí za tu škodu, která se trhu způsobuje.

Tags: , ,