Vodafone logoŘeditelka Vodafone Česká Republika - Muriel Antonová v rozhovoru pro Hospodářské noviny sdělila velmi zajímavou informaci pro nás, lidi z mobilní a internetové branže. Její přesná definice zněla, že 40 % uživatelů mobilního internetu Vodafone, kterých je přes 600 tisíc (tedy kolem 20 % zákazníků), využívají mobilní internet přes 4x týdně.

Z toho tedy pojďme přejít k jednoduchému výpočtu, že 240 000 uživatelů používají mobilní internet 4x týdně, tedy alespoň v průměru 137 tisíc jej využívá denně, nemluvě o zbylých 60 % uživatelích, kteří jej určitě používají alespoň 1 týdně, tedy dalších kolem 70 tisíc jej může používat denně.

To by pro znamenalo, že na Vodafone Live chodí z mobilního internetu kolem 200 tisíc lidí denně. Nemalé to číslo! Těžko si odvozovat čísla u dalších mobilních operátorů, kde operátoři nedali mobilní internet na 6 měsíců zdarma, ale právě v následujících 2 měsících se ukáže, zda si lidé mobilní internet deaktivují a přestanou ho používat. Jak jsem již zmínil v předchozím článku Otázka: Kolik bude reálný úbytek uživatelů mobilního webu v ČR?, jde rozhodně o něco, na co myslíme.