Jak všichni jistě víte, Vodafone spustil na konci minulého roku kampaň, kdy mohli běžní uživatelé dostat mobilně internetové připojení na 6 měsíců zdarma. Tato kampaň končila na konci února a mnozí si tedy dopočítávají, že většina z nich, kteří aktivovali v průběhu listopad/prosinec/leden, tak se jim to právě v tyto měsíce “deaktivuje” a přesunuje se to do placeného módu.

Pro Vodafone to je určitě těžká záležitost všechny tyto věci administrativně zvládnout a soucítím s nimi v tomhle ohledu. Když analyzuji traffic na některých z portálů, na které máme přístup z hlediska čísel, tak žádná stagnace při sledování pouze skupiny Vodafone zákazníků není, spíš naopak, v posledních týdnech se všem službám daří velmi dobře a vykazují zatím rekordní čísla od začátku roku, což je trošku paradoxní na červen, který by teoreticky měl být slabší.

Osobně si myslím, že budoucnost je taková, že co se ubere internetu v létě na dovolených, vesměs přijde mobilnímu internetu, protože lidi budou chtít stejný přísun k informacím prostřednictvím svého mobilního telefonu.

Tak držíme palce Vodafone ze všech sil, ať tyhle zákazníky na mobilním internetu drží a ostatním operátorům, ať je tam dohromady tlačíme. Je to přeci motivace nás všech, aby bylo co nejvíc lidí na mobilním webu.