O2 Tak jedna ze života… S manželkou používáme mobilní internet od O2 pomocí předplacených karet, které jsou uvnitř počítačů v data modulech. Když v jedné z nich došel kredit, Boženka obratem běžela a dokoupila O2 kredit za 350 Kč.

Protože data umožnili jít do mínusu, tak na kartě zbylo +270 Kč. Pořád máme O2 sim kartu, na které je aktivovaný mobilní internet za 40 Kč / týden (ne 20 Kč / 10 minut). Vyzkoušeli jsme si to, ale internet přestal po chvíli fungovat. Teď večer se na to díváme a kredit ukazuje -190 Kč. Manželka byla připojena cca 3/4 hodiny. Serfování tedy “vypotřebovalo” 460 Kč kreditu. Přitom měl zde být jasně tarif 40 Kč / týden neomezeně, za tyhle peníze by člověk byl neomezeně připojen 11,5 týdne.

* Velmi zajímavé řešení ze strany O2! *

Na noční zákaznické lince O2, na které jsme se sice z O2 karty nedovolali, ale z tarifu nám to zvedli dokonce “už” za 7 minut (O2 karta čekala 11 minut a nic, takže tarif jí “předběhl”, ale to na druhou stranu chápu - utratíš víc, máš lepší podporu) nám paní řekla, že je mobilní internet deaktivovaný, že “to musí být nějaká chyba”, ale ať zavolám přes den, že ona to přes noc neumí vyřešit. Padla by otázka, co tam tedy ta zákaznická podpora přes noc dělá, když není schopna operativně vlastně nic řešit? Zvedat telefony a uklidňovat zákazníky je sice hezké, ale bylo by dobré, aby tam byl někdo operativní, kdo je schopen i takové problémy briskně vyřešit.

Vyjímečně, tady by nové vyúčtování pomohlo tím, že kredit by se “vypotřeboval” až asi další den a přišlo by se na to o to déle, ale výsledek je bohužel podobný.

Aktualizováno (8:47):

Tak jsem volal ráno na linku operátora, očekávajíc, že to obratem vyřeší, že to bude naprostá banalita a do 2 minut jsem čekal vyřešení. 20 minut mi operátorka vyčítala, že o tom nic nevím (aha…). Referovala v mnoha případech na podmínky O2 u předplacenek.

Bylo to takhle:

  • 5. - 12. 7. byl normálně aktivován tarif
  • 12. 7. nebyl kredit na “obnovení tarifu”, neobnovil se
  • 15.7. se kredit přidal a bylo +270 Kč
  • 15.7. manželka počítala s tím, že je to znovu aktivní (duh…) a používala to
  • 15.7. během 3/4 hodiny prodatovala 460 Kč (až do -190 Kč) a mobilní internet se deaktivoval

Podle jejich informací nefunguje to, že 15. 7. se to znovu samo aktivuje, ale funguje to tak, že musím počkat do 19. 7. na příští obnovení. Jde to totiž znovu aktivovat právě jen po tom týdnu. Do té doby to účtuje po kilobajtech (takže totální rip-off), ono i kdyby to bylo po těch 20 Kč, jak píšu výše, tak by se to vypotřebovalo další den, takže ve výsledku ani nové účtování tomuhle nepomůže.

Ve výsledku asi nejlepší věc bude, když kartu s -190 Kč vyhodím a koupím si novou, protože kdo by čekal týden bez internetu.

Paní mě odkázala na reklamace, tak to se opravdu těším, jak to reklamační oddělení vyřeší. Budu s napětím očekávat odpověď a přidám jí sem.